Ustalardan Öğrencilere Amasra Salatası


Ustalardan Öğrencilere Amasra Salatası

Amasra Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi işletme işbirliği kapsamında düzenlenen “Tekno Mutfak – Amasra Salatası Yapımı” projesi için işletmemize gösterilen ilgiye teşekkür ederiz. Yayınlanan makale ve hazırlanan video aşağıdaki gibidir.

Amasra’nın yöresel lezzetlerinin tanıtılmasında öncülük yapan, taze ve lezzetli Balık ile Amasra Salatasını meşhur eden Canlı Balık (Mustafa Amcanın Yeri) bu defa eğitime destek veriyor.

Amasra Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin “Tekno Mutfak Projesi” işletmelerle işbirliği kapsamında çalışmalar yürütüyor.

Bu çalışmalardan birinde Canlı Balık Restaurant’ın yönetici ve ustaları yöresel lezzetlerden biri olan Amasra Salatasının geleneksel usuller ile yapılmasının sırlarını paylaştı.

Salatada kullanılan malzemelerin çeşitliliğinden sunumuna, sirkesinden yağına, özel yapılan sosuna kadar pek çok detayı öğrencilere aktardı.

Amasra’da her zaman sosyal sorumluluk projelerinde yer alan; sanat, spor ve eğitimde emeği geçen Canlı Balık Restaurant ustalıktan gelen bilgi birikiminin eğitimle harmanlanarak gelecek kuşaklara aktarılmasını sağladı.

Amasra’nın geleceğine ışık sağlayacak bu tür sosyal sorumluluk projelerinin devamını ve yaygınlaşmasını diliyoruz.

Amasra.NetFerhat Güngör