Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Kuşaktan kuşağa geçen tecrübe ve kaliteli hizmet

dede3000 yıllık bilinen tarihinde Amasra; arkasındaki verimli ormanlarının ağacından eşyalar üretenlerin ve denizden aldığı balığı insana ikram edenlerin yaşadığı yerdir.

Eski yıllarda Şimşirden Kaşıklar ve Ev Eşyaları üreten, Balık avlayıp kurutan bu güzel liman kentinin insanları; deniz ticareti yoluyla bu değerleri bütün dünya ile paylaşmışlardır.

Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin Kalesidir.

“CANLI BALIK” işte bu geleneğin sürdürücüsüdür.

Amasra’nın Çekiciler Çarşısı’nda bulunan köhne bir balık lokantasında kendini yetiştiren Mustafa Amca (Mustafa AYYILDIZ) burada edinmeye başladığı engin tecrübelerini Küçük Liman kıyısında açtığı Canlı Balık Restaurant’ta devam ettirmiştir. 1992 yılında rahmetli olduktan sonra çocukları ve torunları, Mustafa Amcadan miras aldıkları tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüp bu günlere getirmişlerdir. İlk adı olan “CANLI BALIK RESTAURANT”ı 1945 yılında kazanan mekan, ismini 2003 yılında rahmetli Mustafa AYYILDIZ’ın adını yaşatmak için “MUSTAFA AMCA’NIN YERİ CANLI BALIK RESTAURANT” olarak değiştirmiştir. Gücünü aile bireylerinin birbirleri ile olan kuvvetli bağından alan mekan kısa sürede ismini, bulunduğu ilin sınırları dışına da taşıyarak Türkiye ve Dünyanın gözde mekanları arasına girmiştir.

Karadeniz’in lezzetli balıklarıyla Amasra salatasının Muhteşem uyumu…

Mete-AYYILDIZMustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant, her mevsim taze balıkları ve deniz ürünlerini, unutulmayacak bir mönüde buluşturuyor. Seçkin deniz ürünleri, kusursuz servis ile sunuluyor. Bölgeye mahsus pişirme tekniği ile balığın sunumu birleşip bir de bu lezzete meşhur Amasra Salatası eklenince bu lezzetin tadına varanlar Mustafa Amca’nın yerinin tutkunu oluyor.

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant’ı diğer mekanlardan ayıran bir diğer özelliği de; işletme sahiplerinin kelimenin tam anlamıyla “işin mutfağında olmalarından” kaynaklanıyor. Müşteriye sunulan yiyeceklerin hazırlama aşamasından sunum aşamasına kadar işletme sahiplerinin elinden geçmesi lezzete yansıyan önemli özelliklerin en başında geliyor. Bu güzide mekanda servis gündüz saat 12:00’den gece 24:00’e kadar sürüyor.

Zamanın en güzel anını doyumsuzca yaşayabiliyorsunuz…

Canlı Balık Restaurant yeni konsepti; misafirlerinin, özenle pişirilmiş, itina ile servis edilmiş nefis balık mönülerinin tadına varmalarını sağlamak amacıyla rahatlığın ön planda tutulduğu bir düzen ve dekorasyondan oluşuyor. 150 kişilik yazlık terası, deniz kenarındaki masaları ile Amasra’nın Küçük Liman koyunun serin ve esintili kıyısında keyiflere keyif katıyor.

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant’ı tercih eden seçkin insanların yer aldığı müşteri profili genellikle ailelerden, çiftlerden ve arkadaş gruplarından oluşuyor.

Bir akşamüstü Karnavalı ile Balık Lezzetinin birleşimi…

mete-1Canlı Balıkta benzersiz balık lezzetine her akşam bir Karnavalının Geçit Töreni eşlik eder.  Amasra’nın Küçük Liman kıyısında mutlaka bir Balıkçı Sandalı batan güneşin içinden geçecektir; ak kanatlı bir Martı küçük balığı avlamak için hemen önünüzde suya dalacak, güneşin son ışıklarıyla parlayan gövdesi gökyüzünde beyaz ince iz bırakan bir uçak üstünüzden geçecek, uzakta beliren bir gemi ise az sonra kızıla boyanan güneşle birlikte ufukta kaybolacaktır.

Gündüzleri rüzgarın esintisi, dalgaların arasında süzülen martıların dansları, koyda dolaşan su tavukları, ördekler ve yunusların hareketleri, akşamları ise yıldızları altındaki antik limanın manzarası dost ve sevgililerle yapılacak sohbetlere eşlik edecektir.

Güzel anların yaşandığı ayrıcalıklı mekan; Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant.